BIP

Biegacze zdobyli Żar
Marcin Kubica z Bielska-Białej wygrał 21. edycję Międzynarodowego Biegu Górskiego ŻAR 2019, który odbył się w ostatnią sobotę czerwca w Międzybrodziu Żywieckim. W imprezie wzięło udział 250 zawodników i zawodniczek.

GOKiS
GOKiS

Biegacze wystartowali z ulicy Beskidzkiej i mieli maksymalnie dwie godziny na pokonanie malowniczej, ale wymagającej trasy o długości 8,6 km. Najszybciej z tym zadaniem poradził sobie Marcin Kubica z Bielska-Białej – jego wynik to 41:06,2. Drugi był Paulo Veretskyi z ukraińskiego Doniecka z czasem 43:50,6. Trzecie miejsce zajął Kamil Młynarz z Łęcznowoli (44:14,5).

Spośród pań pierwsza na mecie zameldowała się Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza, która uzyskała czas 52:02,5. Druga była Aleksandra Buzułka z Katowic z czasem 54:33,4. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Czechowic-Dziedzic - Renata Szwed, która uzyskała czas 1:00,27,9.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Ponadto do najlepszych zawodników powędrowały nagrody pieniężne i upominki. Nagrodzono również najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Przeglądacka 2019

Jak co roku, w pierwszą sobotę sierpnia, Międzybrodzie Żywieckie tętnić będzie folklorem. ...

Image

Dodane

15

Lip

Sołecka rywalizacja

Kolejna rywalizacja czterech sołectw przed nami. Wszystkich mieszkańców gminy Czernichów z...